PSD îl acuză pe Simion de „izolare politică” și „începutul sfârșitului” după episodul votului din Parlament
Preşedintele PSD Olt și prim-vicepreședinte al PSD, Marius Oprescu, a declarat că George Simion și AUR s-au izolat pe scena politică, după ce au anunțat că vor susține Guvernul Veștea, însă, la votul din Parlament, au părăsit sala plenului reunit.